Dźwigi w budynkach nowopowstających

Zakres oferty obejmuje kompleksowe rozwiązania z zakresu montażu dźwigów elektrycznych i hydraulicznych, wykorzystywanych w obiektach budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej. Zapewniamy również montaż urządzeń w opcji dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych lub do przewożenia łóżek szpitalnych.

Wykorzystujemy komponenty wysokiej jakości, sterowania mikroprocesorowe, bezreduktorowe wciągarki wiodących producentów.

Dostępne urządzenia:

  1. Dźwigi osobowe i towarowe w zakresie udźwigu do 10.000 kg i prędkości podnoszenia do v= 2,5 m/s, wg wymagań normy PN-EN 81.1 oraz PN-EN 81.2,
  2. Dźwigi elektryczne bez maszynowni typu MRL-LS w zakresie udźwigu od 450 kg do 3600 kg i prędkości podnoszenia do v = 1,6 m/s oraz dźwigi hydrauliczne w serii „Classic” o udźwigu od 320 kg do 1600 kg, prędkości podnoszenia do 0,63 m/s i wysokości podnoszenia do 25 m.
  3. Dźwigi z zaniżonym podszybiem lub nadszybiem wg wymagań normy PN-EN 81.21. Urządzenia polecane do zastosowania w istniejących obiektach z ograniczeniami montażowymi natury architektonicznej.
  4. Dźwigi towarowe z prawem wstępu ludzi przy załadunku wg normy PN-EN 81.31 i dyrektywy maszynowej 2006/42/WE w zakresie udźwigu do 3000 kg i prędkości podnoszenia do v=1.0 m/s. Rozwiązania techniczne oraz wytyczne budowlane dostępne tylko na indywidualne zapytania. Dźwigi tego rodzaju są szczególnie polecane do przewożenia kontenerów i ładunków o wysokości ponad 1,2 m.

 

Dźwigi o parametrach spoza stałej oferty dostępne są przy zamówieniach indywidualnych, po uzgodnieniu danych wejściowych i sprecyzowaniu oczekiwań klienta.

 

Oferta obejmuje także dźwigi specjalne:

  1. Dźwigi dla ekip straży pożarnej wg normy PN-EN 81.72
  2. Dźwigi samochodowe wg normy PN-EN 81.2 z uwzględnieniem specyfiki wykonania kabin
  3. Dźwigi towarowe z podchwytami
  4. Dźwigi towarowe małe marki SKG lub BKG
  5. Platformy pionowe z napędem śrubowym, hydraulicznym lub łańcuchowym
  6. Platformy przyschodowe