pl

Aktualności

"Na Wspólnej". Nowy projekt deweloperski w Łodzi [WIZUALIZACJE]

136 mieszkań, podziemny parking i miejsca rekreacyjne dla mieszkańców. To nowy projekt deweloperski w Łodzi, którego budowa rozpocznie się lada dzień.

136 mieszkań, podziemny parking i miejsca rekreacyjne dla mieszkańców. To nowy projekt deweloperski w Łodzi, którego budowa rozpocznie się lada dzień.

"Apartamenty na Wspólnej" - tak nazywa się kolejna łódzka inwestycja deweloperska firmy BUDOMAL Rafał Leśniak. Jadąc ulicą Zgierska, między Rynkiem Bałuckim a ul. Julianowską widać już wygrodzony teren pod budowę. Firma finalizuje formalności związane z budową i planuje rozpoczęcie inwestycji we wrześniu.
Znajdzie się w niej docelowo 136 mieszkań o powierzchni od 34 mkw. do 146 mkw. Układ architektoniczny opiera się na pięciokondygnacyjnej bryle rozciągniętej pomiędzy ulicami Chrobrego i Wspólną, z której wyrasta 12 kondygnacyjna, charakterystyczna wieża. Wysokością nawiązuje do istniejących w sąsiedztwie budynków mieszkalnych. 

- Wieża, o planie zbliżonym do ściętego trójkąta, odwraca się głównymi fasadami w kierunkach zapewniających najlepszy widok i optymalne nasłonecznienie lokali - mówi Tomasz Jochim, dyrektor firmy.

Przestrzeń na rekreację

Mieszkania, powyżej pierwszego piętra mają balkon lub loggię. Od strony dziedzińca są tarasy. Projekt przewiduje dwupoziomowy garaż na 148 aut. Na dachu garażu zaplanowana została przestrzeń na rekreację. Będzie tam plac zabaw, tarasy indywidualne dla mieszkań kondygnacji "+1" oraz wspólne tereny zielone. Dodatkowo na parterze zaproponowano miejsce na strefę dla mieszkańców z przeznaczeniem na klub dla dzieci czy mały fitness. Uzupełnieniem są lokale usługowe wzdłuż ulicy Chrobrego.

Inwestycja jest przystosowana do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Wejścia do budynku zaprojektowano bez progów, wszystkie kondygnacje dostępne są dla osób na wózkach inwalidzkich dzięki windom, a w garażu zaprojektowano miejsca do parkowania dla niepełnosprawnych. Planowany termin ukończenia budowy to pierwszy kwartał 2018 roku. Ceny mieszkań zawierają się w przedziale 4,85 tys. zł - 5,25 tys. zł za metr kwadratowy. 

Abu Dhabi, Londyn i Łódź

Partnerem firmy BUDOMAL Rafał Leśniak przy tej inwestycji jest AHR Architects. To jedna z najbardziej renomowanych międzynarodowych pracowni projektowych i firm doradczych w budownictwie w Europie. Specjalizuje się w projektowaniu obiektów komercyjnych biurowych, hotelowych i handlowych, zespołów mieszkaniowych. Opracowuje również projekty urbanistyczne i projekty wnętrz. Może pochwalić się wieloma ciekawymi realizacjami na świecie. Projektowała m.in. Al Bahr Towers - charakterystyczne wieże z komputerowo sterowaną fasadą w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z jej desek kreślarskich pochodzi także projekt Emporium Mall - galerii handlowej w Lahore w Pakistanie. Współpracowała również przy budowie szkoły w Londynie, budynku uniwersytetu w Huddersfield, kompleksu biurowego z biblioteką i sklepami w Keynsham czy kompleksu biurowo-mieszkaniowego w Sheffield w Wielkiej Brytanii. 

Ma też na koncie realizacje w Polsce. To na przykład Łużycka Office Park w Gdyni, Neptun Office Center w Gdańsku czy Spektrum Tower w Warszawie. Projekty AHR są także w Łodzi, to: Sterlinga Business Center oraz aktualnie realizowany Przystanek mBank przy nowym dworcu Łódź Fabryczna.

Siedziba

ul. Beli Bartoka 24 lok. U8, Łódź

Wiadomość