pl

Aktualności

Prawie 140 mieszkań przy Zgierskiej. Nowy wieżowiec!

W miejscu burzonego pawilonu przy Zgierskiej powstanie 137 mieszkań. Ich budowa rozpocznie się w drugiej połowie tego roku.

W miejscu burzonego pawilonu przy Zgierskiej powstanie 137 mieszkań. Ich budowa rozpocznie się w drugiej połowie tego roku.

W połowie lutego rozpoczęło się burzenie pawilonu przy Zgierskiej 87. Obiekt powstał na początku lat 80. jako zaplecze handlowo-usługowe dla budowanego wokół osiedla z wielkiej płyty (Spółdzielnia Lokator, a później Spółdzielnia im. Władysława Jagiełły). Przez lata znajdowały się w nim m.in. samoobsługowe delikatesy Społem, punkt nabijania zapalniczek, apteka, sklep meblowy i sklep rowerowy, a ostatnio także Żabka.

137 mieszkań

Ale pawilon to już przeszłość. W jego miejscu wkrótce rozpocznie się budowa mieszkań. Postawi je Budomal Estate - spółka deweloperska powołana przez Budomal. W pierwszym budynku powstanie 80 mieszkań. Przybierze on formę zbliżoną do litery "C" - główna część znajdzie się przy ulicy Zgierskiej, a "skrzydła" przebiegną równolegle do ulicy B. Chrobrego i Wspólnej. Obiekt wzniesie się na wysokość pięciu kondygnacji i rozmiarem nawiąże do istniejącego przekroju ulicy Zgierskiej.

W głębi działki znajdzie się drugi budynek na 57 mieszkań. Głównie bryła także sięgnie pięciu kondygnacji. Wyrośnie z niej jednak dwunastokondygnacyjna, charakterystyczna w formie wieża, która w zamyśle inwestora ma wyróżniać się w okolicy. Jej wygląd przypominać będzie ścięty trójkąt, który swoimi głównymi fasadami odwróci się w kierunkach zapewniających najlepszy widok i nasłonecznienie.

Połączy dziedziniec

Oba obiekty połączy tzw. podium. - Jego przestrzeń wypełnia garaże, a strop zostanie zagospodarowany jako przestrzeń rekreacyjna dedykowana wyłącznie mieszkańcom. Znajdzie się tam miejsce na plac zabaw, tarasy dla mieszkań kondygnacji +1 oraz wspólne tereny zielone. Poprzez wyniesienie dziedzińca pomiędzy budynkami ponad poziom otaczających ulic udało się uzyskać kameralną przestrzeń, odizolowaną od codziennego szumu miasta - opowiada Tomasz Jochim, dyrektor Budomalu. 

Mieszkania, powyżej poziomu +1 będą miały balkon lub loggię. Jak opowiada Jochim, elewacja będzie "nowoczesna i prosta", a budynki przyjmą kolor kremowo-szary. W obiektach znajdą się także rozmieszczone w parterach lokale usługowe.

Na razie inwestor przygotował wstępne wizualizacje. O tym, jaki będzie ostateczny wygląd budynków, przekonamy się za około trzy miesiące.

Inwestycja ma się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku. Planowany czas realizacji to 18-20 miesięcy. 

Kolejna inwestycja Budomalu

Budomal to łódzka firma z przeszło 23-letnim doświadczeniem. Jednym z jej pierwszych projektów była adaptacja siedziby dla firmy Atlas. Odpowiadała także za odnowienie kamienicy przy Piotrkowskiej 89. Wspólnie z Ghelamco Poland realizuje też "Przystanek mBank", wchodzący w skład Nowego Centrum Łodzi. Na rynku deweloperskim Budomal zrealizował Liściasta Park i Panoramikę.

Siedziba

ul. Beli Bartoka 24 lok. U8, Łódź

Wiadomość