pl

Aktualności

Nowy inwestor w NCŁ.

W Nowym Centrum Łodzi powstanie kolejny biurowiec. Stanie obok elektrociepłowni EC1, przy Kilińskiego.

W Nowym Centrum Łodzi powstanie kolejny biurowiec. Stanie obok elektrociepłowni EC1, przy Kilińskiego.

To już trzeci biurowiec obok Bramy Miasta i budynku, który powstaje przy ulicy Składowej. Budową zajmie się firma Budomal przy współpracy z Ghelamco. Ma być to najnowocześniejszy biurowiec w Łodzi. - W tym budynku będą najnowsze rozwiązania technologiczne, które zostaną wdrożone jako pierwsze w Łodzi, chyba też jako jedne z pierwszych w Polsce - zapowiada Rafał Leśniak, prezes Budomalu.

W nowym budynku swoją siedzibę znajdzie mBank, który chce przenieść z kilku lokalizacji centralę detaliczną. Początkowo bank był zainteresowany siedzibą w Bramie Miasta, ale ostatecznie zdecydowano się na nowy budynek. - Brama Miasta jest budynkiem istotnie większym. W związku z tym mBank byłby tam głównym najemcą, ale przypuszczamy, że jednak nigdy ten budynek nie stał by się samoistną siedzibą banku. Tutaj mamy nadzieję, że to miejsce będzie traktowane jako taki dom mBanku w Łodzi - tłumaczy Jacek Popiołek, przedstawiciel banku. 

Nowy budynek ma mieć 5 kondygnacji i 25 metrów wysokości. Będzie w nim pracować około 2000 osób. Prace budowlane na terenie obok EC1 już się rozpoczęły, a ich ukończenie zaplanowano na czerwiec 2017 roku. Budowa pochłonie ponad 100 milionów złotych.

Siedziba

ul. Beli Bartoka 24 lok. U8, Łódź

Wiadomość