22/05/2024

Realizacja nowej inwestycji w prestiżowym miejscu w Łodzi w trybie lex deweloper.

Rada Miejska podjęła uchwałę i wyraziła tym samym zgodę na realizację inwestycji w formule ustawy Lex Deweloper, na wniosek spółki P22 należącej do firmy BUDOMAL, której właścicielem jest Rafał Leśniak Uchwała daje podstawę do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.

Na nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 62/Al. Marszałka J. Piłsudskiego 20,
planujemy budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego o wysokim standardzie
z częścią handlowo – biurowo – usługową oraz parkingową. Zaprojektowany obiekt, ze względu na funkcję oraz skalę zabudowy posiada współczesny charakter i wpisuje się w wielkomiejski wizerunek centrum miasta. A stworzenie dwóch bliźniaczych, siedemnastokondygnacyjnych wież – ich  wysokość w najwyższym punkcie sięgać będzie ponad 55 m., podkreśla rangę miejsca. Nowy budynek ma mieć minimalnie 200, a maksymalnie 320 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach. Funkcja handlowo
– usługowa przewidziana została na parterze i pierwszej kondygnacji w głównej części kubatury naziemnej obiektu oraz na trzech kondygnacjach zrekonstruowanej, zabytkowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 62.

To będzie wymagający i jeden z ciekawszych projektów, który będziemy realizować. Pozytywna decyzja Rady Miasta utwierdza nas w przekonaniu, że inwestycja w tej formie, wpisuje się w ścisłe centrum Łodzi – ten jego fragment. Co więcej, odtworzenie kamienicy przy ul. Sienkiewicza 62, która pełnić będzie funkcję usługowo – handlową oraz zagospodarowanie terenu bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic, poprawi jakość przestrzeni publicznej w tym rejonie.

22.05

Realizacja nowej inwestycji w prestiżowym miejscu w Łodzi w trybie lex deweloper.

Więcej artykułów

11/06/2024

Oficyna na start! Trwają prace przygotowawcze przy Piotrkowskiej 58.

06/06/2024

BUDOMAL i Galeria sztuki współczesnej AOKZ z Łodzi w biznesowym centrum stolicy!

18/04/2024

ArchiFuture 2024. Eksperci i studenci dyskutowali o potencjale inwestycyjnym Łodzi.

Masz pytania?

Porozmawiajmy.

Ewa Soboń-Kosacz

tel. +48 603 350 400

ewa.kosacz@budomal.com.pl