Rynek Kobro

W maju rozpocznie się budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Za ok. 85 mln zł powstanie pół kilometra drogi. Z drogi będzie można korzystać dopiero od 2021 roku.

Podziemną ulicę wybudują firmy Mosty Łódź i Budomal. Obecnie kończą się prace przy przygotowywaniu projektów. Ulica powstanie sześć metrów pod powierzchnią gruntu.

Ulica będzie składała się z dwóch poziomów - Pod ziemią powstanie jezdnia dla samochodów, a nad nią będzie przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z ławkami i drzewami.

Droga powstanie niemal dokładnie w śladzie obecnej ulicy Hasa. Rampa zjazdowa, którą będzie można dostać się do podziemnej ulic, będzie znajdowała między budynkami zakładu energetycznego a biurowcem mBanku. Od strony biurowca rozpocznie się budowa.

Ma ona potrwać do końca 2020 roku. Prace będą podzielone na etapy: najpierw będa się odbywały pod ziemią, z zapewnionymi częściowymi dojazdami do biurowców, a następnie prace przeniosą się do części nadziemnej.

Podziemną ulicą będzie można dojechać do ronda, które znajduje się pod al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze wykonanych zostanie siedem zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami realizowane przez prywatnych inwestorów. Ulica będzie można dotrzeć również do parkingu, który powstanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi. Jego projekt również jest przygotowywany w ramach tego zadania. Natomiast budowa zaplanowana jest w kolejnym etapie, jej termin nie jest jeszcze znany.

Generalne wykonawstwo
  • Rynek Kobro
Masz pomysł? My mamy rozwiązanie.
Wyślij nam wiadomość!