02/02/2022

Ulica Przybyszewskiego idzie do remontu. Kiedy i jak się zmieni?

Ulica Przybyszewskiego zostanie przebudowana na odcinku od pl. Reymonta do ul. Kilińskiego. Miasto podpisało umowę z wykonawcą inwestycji – firmą BUDOMAL. Jak się zmieni ta część miasta? Kiedy zaczną się prace budowlane?

Przebudowa ul. Przybyszewskiego to nie tylko nowy wiadukt nad torami PKP, ale także remont ulicy na odcinku od p. Reymonta do ul. Kilińskiego. ZOBACZ TAKŻE: Rozbiórka północnego wiaduktu ul. Przybyszewskiego. Raport z placu budowy

– To jedna z ważniejszych miejskich inwestycji. Torowisko jest tu w katastrofalnym stanie i wymaga kompleksowej wymiany. Dziś podpisujemy umowę o wartości 39,8 mln złotych z doświadczoną, mającą wykwalifikowaną kadrę firmą BUDOMAL. Inwestycja będzie realizowana w formule ,,zaprojektuj i wybuduj”. Najpierw wykonawca opracuje projekt przebudowy, następnie wkroczy ekipa budowlana. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszymi planami, prace budowlane wystartują w IV kw. tego roku – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi

Udało się już zamknąć wszystkie procedury, dzięki czemu można przystąpić do realizacji projektu, na który łodzianie czekali od dawna.

– Zespół ZIM jest przygotowany i mam nadzieję, zrealizujemy tę inwestycję w terminie i bez problemów. Naszym partnerem jest sprawdzona firma, co gwarantuje sprawność i profesjonalizm – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak zmieni się ulica Przybyszewskiego?

Najpierw firma BUDOMAL opracuje projekt, w którym musi uwzględnić przebudowę pasa drogowego na całej szerokości, w tym torowiska tramwajowego z infrastrukturą sieciową i przystankową, wymianę słupów oświetleniowych, budowę odwodnienia, a także wykonanie inwentaryzacji i koncepcji zieleni oraz dobór mebli miejskich.

Ulica zostanie przebudowana na całej szerokości, łącznie z chodnikami. Zmodernizowana kompleksowo zostanie infrastruktura tramwajowa oraz przystanki, które mają wyglądać jak te stojące przy ul. Piotrkowskiej, nieopodal katedry. Istniejące trawniki zostaną poddane pielęgnacji. Pojawi się też nowa zieleń, w tym trawy ozdobne i krzewy. Równolegle Łódzka Spółka Infrastrukturalna przebuduje sieć wodociągową z przyłączami na całym odcinku objętym inwestycją ZIM.

 

Źródło: https://uml.lodz.pl/aktualnosci-lodzpl/artykul-lodzpl/47243/2022/2/1/?L=968

Ulica Przybyszewskiego idzie do remontu. Kiedy i jak się zmieni?

Więcej artykułów

22/05/2024

Realizacja nowej inwestycji w prestiżowym miejscu w Łodzi w trybie lex deweloper.

08/01/2024

BUDOMAL nowym właścicielem nieruchomości przy ulicy Piotrkowskiej 56/58

24/07/2023

Wakacyjne wydanie magazynu Life In a w nim wywiad z Rafałem Leśniakiem.

Masz pytania?

Porozmawiajmy.

Ewa Soboń-Kosacz

tel. +48 603 350 400

ewa.kosacz@budomal.com.pl