21/02/2023

Wykład Filipa Springera na UŁ pod naszym patronatem

22 marca na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ gościem będzie Filip Springer. Reporter poprowadzi wykład „Czy warto projektować? Ślad ekologiczny architektury” i opowie o wyzwaniach nowego budownictwa w obliczu zmian klimatycznych, które dzieją się tu i teraz.

Szybki fact-checking, który rzuca zupełnie nowe światło na projektowanie architektoniczne: Powstawanie, użytkowanie i rozbiórka budynków to źródło 40% światowej emisji gazów cieplarnianych, a produkcja cementu – 11%. Ruch budowlany zużywa 36% światowych zasobów energii. W 2030 roku 60% populacji będzie żyło w miastach. Ustalenia naukowców nie pozostawiają złudzeń – kryzys klimatyczny przestał być sprawą przyszłości, która nas nie dotyczy, a zaczął być problemem dotkliwym i realnym. Wszystko zostawia swój ślad, także ekologiczny. Co w tej sprawie mają do zrobienia architekci i architektki? Jak zadbać
o architekturę, która jest eco-friendly? A może zamiast zadawać sobie pytanie: Jak projektować, powinniśmy się zastanowić, czy w ogóle to robić? Wszystkie wątpliwości, wyzwania
i rozwiązania przedstawi na swoim wykładzie „Czy warto projektować? Ślad ekologiczny architektury” 22 marca o 11:30 w sali C101 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ Filip Springer – współzałożyciel Polskiej Szkoły Ekopoetyki.

Filip Springer ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako reporter i fotograf. Ocala miejsca od zapomnienia – Miedzianka. Historia znikania (2011), czule przygląda się architekturze – Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u (2012), odmienia słowo „dom” przez wszystkie przypadki – 13 pięter (2015).

Wykład Filipa Springera na UŁ pod naszym patronatem

Więcej artykułów

11/06/2024

Oficyna na start! Trwają prace przygotowawcze przy Piotrkowskiej 58.

06/06/2024

BUDOMAL i Galeria sztuki współczesnej AOKZ z Łodzi w biznesowym centrum stolicy!

22/05/2024

Realizacja nowej inwestycji w prestiżowym miejscu w Łodzi w trybie lex deweloper.

Masz pytania?

Porozmawiajmy.

Ewa Soboń-Kosacz

tel. +48 603 350 400

ewa.kosacz@budomal.com.pl