31/01/2022

Zaniedbany wieżowiec w centrum Łodzi przechodzi lifting

Rozpoczyna się lifting najbardziej zaniedbanego wieżowca w centrum Łodzi. Wieżowiec Biprowłók przy al. Piłsudskiego 12 wkrótce pokryje się nową elewacją. Efekty prac remontowych mają być widoczne jeszcze w tym roku.

Rusztowania przed wieżowcem spółki Biprowłók przy al. Piłsudskiego 12 pojawiły się na przełomie starego i nowego roku. Na razie osłaniają tylko chodnik i ścieżkę rowerową, ale już wkrótce sięgną samej góry 15-piętrowego wieżowca. Okazuje się, że jeszcze w tym roku stary, prawdopodobnie najbardziej zaniedbany wieżowiec w centrum Łodzi, ukaże nowe oblicze.

Inwestycje w Łodzi. Nowe oblicze wieżowca

Za remont 62-metrowego wieżowca pomiędzy błękitnym wieżowcem Pekao (Orion) a gmachem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odpowiada firma Budomal. Jak informuje generalny wykonawca, wymiana elewacji wieżowca będzie przebiegać od góry. W pierwszym etapie obejmie piętra od VII do XV. Ten etap prac obejmie też remont dachu z nadbudówką techniczną. Prace obejmą 3,6 tys. m kw. powierzchni i wymianę 570 okien. Drugi etap prac ma dotyczyć poziomów od parteru do VI piętra i oprócz wymiany elewacji obejmie też remont podcieni.

Remont wieżowca ma kosztować 6,8 mln zł netto i powinien się zakończyć we wrześniu 2022 roku.

Jak się okazuje, dla inwestycji nie przygotowano wizualizacji, a jedynie rysunki techniczne. W Budomalu dowiadujemy się, że zamawiający – marszałkowska spółka Biprowłók – nie uwzględnił elementów wizualizacji w dokumentacji przetargowej. Po liftingu wieżowiec Biprowłóku ma mieć wygląd zbliżony do wieżowca urzędu marszałkowskiego.

– Należy się spodziewać drobnych różnic odcieni ze względu na wykorzystanie innych materiałów, ale kolorystyka i układ elewacji wskazują, że w dużej mierze będą to budynki bliźniacze – mówi Tomasz Jochim z firmy Budomal.

Nowe życie „starego” centrum Łodzi

W wieżowcu przy al. Piłsudskiego 12, oprócz siedziby Biprowłóku – spółki projektowej urzędu marszałkowskiego – przed laty mieścił się m.in. Centralny Dom Maklerski banku Pekao. Po liftingu budynek ma zachować funkcję biurową. Znacznie zmniejszą się jednak koszty jego eksploatacji – m.in. poprzez poprawę termiki.

Drugi etap prac ma dotyczyć poziomów od parteru do VI piętra i oprócz wymiany elewacji obejmie też remont podcieni. Remont wieżowca ma kosztować 6,8 mln zł netto i powinien się zakończyć we wrześniu 2022 roku.

źródło: https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,28040755,wiezowiec-w-centrum-lodzi-przechodzi-lifting-wiemy-jak-ma-wygladac.html

Zaniedbany wieżowiec w centrum Łodzi przechodzi lifting

Więcej artykułów

22/05/2024

Realizacja nowej inwestycji w prestiżowym miejscu w Łodzi w trybie lex deweloper.

08/01/2024

BUDOMAL nowym właścicielem nieruchomości przy ulicy Piotrkowskiej 56/58

24/07/2023

Wakacyjne wydanie magazynu Life In a w nim wywiad z Rafałem Leśniakiem.

Masz pytania?

Porozmawiajmy.

Ewa Soboń-Kosacz

tel. +48 603 350 400

ewa.kosacz@budomal.com.pl